Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Polearm Type | ROUND |
| Head Material | GALVANIZED |
| Overall Length | 48 in |
| Material | Aluminium |
| Shaft Material | Steel |
| Edge Type | Semi Sharp |
| Finish | G I COATED |
| Weight | 2.5 kg |
| Usage | Display |
| Assembly | Screw Joint |
| Country of Origin | Made in India |
| Diameter | 3 Inch |
| Thickness | 2 mm |
| Features | Rustproof |
| Type | Ring Type |
Product Details:
| Polearm Type | FOUR ARM |
| Head Material | Mild Steel |
| Overall Length | 48 in |
| Material | Mild Steel |
| Shaft Material | Steel |
| Edge Type | Sharpened |
| Finish | G I COATED |
| Usage | Display |
| Assembly | One Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| Features | Rustproof |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 2 mm |